Čtete? Posloucháte? Top seznam literatury ZDE!

🤓Vedli jste si čtenářský deník? Já jsem to vždycky nenáviděl. Je zajímavé, jak se v průběhu života mění priority. Jako realitní makléř jsem se naučil víc číst.🧐

Pište si poznámky.

Ne, že bych byl najednou totální knihomol, a ne, že bych si začal psát čtenářský deník, ale třeba poznámky z toho, co si čtu nebo poslouchám, si dělám. Rád se k nim pak i pravidelně vracím a připomínám si myšlenky, které přítokem nových informací zmizí v propadlišti.

Čtu proto, že prostě chci být lepší, chci být výkonější, chci zlepšovat svoje procesy, šetřit čas. Čtu proto, že hledám cesty, jak být blíž k mým zákazníkům, hledám inspiraci, když učebnice nebo skripta k dispozici nejsou.

Začal jsem číst proto, že jsem si myslel, že v knihách najdu vodítka a přesná řešení jednotlivých problémů a podnikatelských překážek. Prdlajs. Každá situace je jiná. Každý člověk je jiný, a každý případ vyžaduje individuální řešení, aby byl vyřešený správně.

Knihy nevyřeší všechno.

V tom, co napsal nebo vymyslel někdo jiný, nenajdu přesné řešení na svůj problém. Ale najdu tam cestu nebo vodítko k tomu, jak být lepší v tom, co dělám. Je tam spousta inspirace a já jsem se naučil otevřít hlavu a přemýšlet o věcech víc do hloubky. Z několika pohledů.

Nejde totiž jen o to, abych se já sám zlepšil svoje dovednosti při prodeji nemovitostí. Jde zejména o to, najít cestu k zákazníkům. Pochopit lépe, co chtějí jak se chovají, proč se tak chovají, a co je pro ně důležité. Jen tak k nim mohu být blíž a lépe jim pomoct vyhovět jejich prioritám.

Training makes perfect!

Mozek je sval, překvapivě i ten můj, a proto jsem se naučil brát si z četby to, co potřebuju. Zaujímám vlastní postoj. Nebo ty myšlenky vylepším. Vždycky se dá všechno udělat líp a nemusí to být zákonitě perpetum mobile ani vynález dynamitu.

Ano, stane se, že si z knihy odnesete pouze jednu myšlenku, ale i tak to za to stojí. Cvičíte mozek a ten je výkonější a připravenější. Je to fajn trénink. Když svaly netrénujete, zakrní (i mozek), a to je dnes problém většiny populace.

A navíc si přitom i odpočinete a pročistíte hlavu od každodenních starostí. Tak se mějte pěkně a čtěme a poslouchejme, ať jsme chytřejší a lepší.

, , , ,