Jak se správně stanoví cena nemovitostí? Kdo ji určuje?

Cena nemovitosti, kdo ji určuje? Stanoví ji prodávající, kupující nebo makléř? Dozvíte se v tomto článku.

V poslední době mě zaujalo několik věcí. Ale jen jedna mě donutila udělat si poznámku a následně o ní napsat. Byla to věta, kterou na školení vyslovil jeden náš kolega. V naší profesi se dnes a denně setkáváme s rozdílnými představami o cenách nemovitostí.

Jinou představu o ceně své nemovitosti má prodávající, jinou představu o té samé nemovitosti má kupující a názorem třetím, je názor makléře. Tedy tři představy, tři názory, ale vždy pouze jeden cíl. Prodat, zprostředkovat, koupit.

Podle koho se tedy cena určuje?

Kupující to být nemůže, ten se dozvídá cenu v momentě, kdy je už stanovena a buď ji akceptuje a nemovitost koupí,

V tom případě to bude prodávající?

Ten má zajisté svoji představu, vizi a přání, za kolik chce svojí nemovitost prodat.  Ta představa je většinou vyšší, než představa nebo možnosti případných kupujících. To komplikuje následný prodej a mnohdy to znamená, že se nemovitost za daných podmínek ani prodat nemůže.

Tak je to makléř.

Makléř je zprostředkovatel, tedy rovněž malý pán na to, aby ovlivnil desítky tisíc prodávajících, kupujících, neboli všechny ceny prodávaných nemovitostí tím, že je prostě stanoví! Kdo nebo co tedy určuje cenu nemovitostí?

CENU NEMOVITOSTI URČUJE TRH.

Proto doporučuji, pokud chcete prodávat nebo pronajímat nemovitost, najděte si kvalitního makléře, který zná dobře realitní trh a dokáže správně odhadnout TRŽNÍ CENU VAŠÍ NEMOVITOSTI.

Jak takového makléře najít se dozvíte v krátkém ebooku, který si zde můžete stáhnout ZDARMA.

___________

Podělte se s námi o váš názor nebo vaši zkušenost v komentářích pod článkem a pokud se vám článek líbil a něco vám dal, vyjádřete svou podporu LAJKem :).

Díky Michal

MEMBERS ONLY EMAIL

Píšu rád, ale ne zas tak rád, abych vás délkou unudil k smrti. Pokud se zajímáte o realitní data a chcete jednou měsíčně vysvětlit jedno hlubší realitní téma, vyplňte Váš e-mail, jméno a příjmení. Vaše data nikdy nezneužiju a vždy se z odběru můžete odhlásit. Aktuální obsah posílám jen plně registrovaným e-mailům. MichalMinulá vydání