Klišé zabíjí zákazníky realitního makléře.

Co je klišé? Klišé je identická kopie, stereotyp, otřelá metafora, ale i prázdný obrat. Není to moc pozitivní, že ne? Tak se toho vyvarujte. Klišé je všude kolem nás a je velmi tenká hranice mezi tím, jestli je něco pouhou inspirací nebo je to klišé. A přitom jediné, co doopravdy na zákazníka funguje, je autenticita!

Inspirovat se je OK.☺️

Inspirace je také všude kolem nás. Hlavní rozdíl mezi klišé a inspirací je ten, že inspirace je v pořádku. Ale jen do té míry, kdy se nejedná o kopírování. Inspirace by měla vést vždy k nějakému činu, který bude lepší, než samotná inspirace. Napsat článek, natočit video, vytvořit službu pro zákazníka nebo vyrobit produkt, který někdo bude používat.

Pokud ale vytvoříte pouhou kopii, nikdo vám to nezbaští. Vždycky totiž hrozí to, že váš zákazník jako první uvidí originál a vaše morální integrita bude ta tam.

Seminář Podnikatelské techniky makléře

Lidé věří autentickým věcem.

Obecně platí, že člověk věří autentickým věcem. A ten moment, kdy inspirace originálem bude fungovat a nebude klišé, je ten, kdy prostě budete lepší než originál. Povýšíte celý proces k dokonalosti. Inspirace pak funguje jen jako směr a nástroj k tomu, abyste byli lepší. Nechte se vést cestou k dokonalosti tím, že původní originál ještě vylepšíte. Jinak to fungovat nebude.

BUYER PERSONA.🤔

Na mém semináři Podnikatelské techniky makléře mluvím o termínu Buyer Persona. Každý podnikatel by měl vědět, kdo je jeho zákazník. Abyste věděli, kdo je i váš zákazník, měli byste si ho vytvořit. Podle sebe.

Ale pozor. Zákazníka nevytváříte podle toho, kdo si myslíte, že by to mohl být. Zákazníka vytváříte na míru sami sobě, na míru tomu, kdo jste, co děláte a hlavně co chcete dělat. Na míru vašemu produktu nebo službě. Váš zákazník “must fit” neboli musí přesně odpovídat tomu, co chcete vy.

Pokud totiž budete přemýšlet obráceně, fungovat to nebude. Pokud vytvoříte zákazníka, aniž byste znali přesné parametry vašeho produktu nebo služby, nepotká se kontext s vaším obsahem. Nepotká se zákazníkova potřeba s tím, co mu nabízíte. Věřte si, váš produkt je skvělý!!!

Všechno se točí kolem vás.😎

Je nasnadě si myslet, že pokud budete přemýšlet o tom, co by se vašim zákazníkům mohlo líbit a tomu vaši službu a váš marketing přizpůsobíte, neuděláte nic špatně. A ejhle, ono to tak totiž vůbec není. Pokud má být vaše služba autentická, musí vycházet čistě z vás. Musí být tím nejlepším, co vy můžete a umíte poskytnout.

Pokud se to pak nebude líbit 90 % lidí na zeměkouli, vůbec to nevadí. Těch zbylých 10 % jsou vaši zákazníci a na to musíte pořád myslet. Je mnohem jednodušší, pokud služba nebo produkt vychází přímo z vašeho nitra. Vy totiž nejlépe víte, v čem jste nejlepší a v čem nemáte konkurenci. A to musíte prodávat zákazníkům, kteří o to stojí, a kteří tomu pak mnohem snáz uvěří, protože budete autentičtí.

Mějte se fajn a ať se vám daří. Michal.🎃

, , , , , , , ,