Měli byste realitnímu makléři platit provizi při prodeji nemovitosti? #005vlog

Tento článek bude trošku kontroverzní. Podělím se s vámi o svůj názor na to, kdo by měl platit provizi při prodeji i pronájmu nemovitosti a proč!

Jsem zastáncem toho, aby odměnu, neboli provizi realitnímu makléři platil ten, kdo si jeho službu objedná. Platí to ve všech oborech a v realitách by tomu nemělo být jinak. Možná namítáte, že služby realitních makléřů nejsou kvalitní, a že nemá smysl za ně platit. Že si váš domov dokážete prodat úplně stejně i sami. 

A já s vámi absolutně souhlasím v tom, že za špatné služby od realitního makléře byste neměli platit ani korunu. Ale kvalitní realitní makléř si na sebe vždycky vydělá. Když půjdete na internet, najdete za pár minut v každé oblasti České republiky realitního makléře, který ví, co dělá, zobchoduje desítky nemovitostí ročně, a proto se skvěle orientuje na vašem realitním trhu. Takový makléř přesně ví, jak prodat váš domov za co nejvíc peněz a v co nejlepším čase.

A takový profík samozřejmě nebude pracovat zadarmo, protože do prodeje nebo do pronájmu vaší nemovitosti musí investovat spoustu času a peněz ze svého, aby váš domov prodal co nejlíp. Podívejte se na inzertní servery. Na první pohled, už jen podle kvality prezentace nemovitosti poznáte, který makléř si zaslouží vaši pozornost, a kterého byste naopak měli praštit holí přes záda.

Makléř, který si dá práci s kvalitní prezentací, totiž většinou využívá maximum prodejních kanálů a investuje vlastní peníze i do propagace nemovitosti, aby váš domov vidělo co nejvíc zájemců. Díky tomu má spoustu dat, zkušeností a informací, a proto dosáhne vždycky mnohem lepšího výsledku.

Kvalitní makléř si na sebe vydělá, a poznáte ho na první pohled. A navíc, dobrý makléř je vždycky levnější než „blbá“ chyba.

Propojte se se mnou

Zajímá vás cokoliv z realitního světa? Zeptejte se mě. Napište mi ideálně e-mail na michal.soucek@qara.cz nebo sms na 606 122 422 a zeptejte se na cokoliv. Dejte mi pár dní, na všechny dotazy vždy odpovím.

A pokud vás baví obsah, který pro vás vytvářím a informace, které vám přináším, sledujte moje sociální sítě a webové stránky.

Webová stránka michalsoucek.com,

Webová stránka QARA.cz,

YouTube kanál-Michal Souček,

YouTube kanál-QARA TV,

Facebook,

Instagram,

Linked In.

Propojte se se mnou.

Mějte se hezky a hodně štěstí, Michal.

, , , , , ,

MEMBERS ONLY EMAIL

Píšu rád, ale ne zas tak rád, abych vás délkou unudil k smrti. Pokud se zajímáte o realitní data a chcete jednou měsíčně vysvětlit jedno hlubší realitní téma, vyplňte Váš e-mail, jméno a příjmení. Vaše data nikdy nezneužiju a vždy se z odběru můžete odhlásit. Aktuální obsah posílám jen plně registrovaným e-mailům. MichalMinulá vydání