Může realitní obchodník vystupovat v každé situaci jako profík?

Může, pokud dodrží a jeho realitní kancelář ho naučí postupy, které bude dodržovat. Není nic horšího než realitní makléř neznající odpověď na jakoukoliv otázku klienta, ohledně prodávané nemovitosti.

Všimli jste si také u úspěšných lidí, že mají jednu důležitou vlastnost? Znají ty správné odpovědi na kladené otázky a nic je nevyvede z míry. Ale to není jejich intelektem ani tím, že znají něco, co ostatní ne. Rozdíl je hlavně v tom, že úspěšní lidé se pečlivě připravují.

Ať už jde o klasické plánování jednotlivých kroků i komplexních dlouhodobých strategií, a nebo jen plánování schůzky včetně toho, co by na ní mělo a mohlo zaznít, to samé můžeme a měli bychom dělat i my, obyčejní obchodníci.

Není podle mě nic horšího, než když makléř přijde na prohlídku, zájemce se zeptá na jakoukoliv otázku a makléř nezná odpověď. Jak může prodávat věc mnohdy i za několik milionů, když si o ní nezjistí všechny podrobnosti?

Jak je možné, že prodejce ojetých aut (a tím naprosto nechci dehonestovat prodejce ojetých aut) udělá většinou lepší prezentaci svých produktů, které mají hodnotu pár desítek tisíc, než udělá realitní makléř prezentaci produktu, tedy nemovitosti, která stojí několik milionů? Jak je možné, že ten samý prodejce ojetých aut o svém produktu ví mnohem více informací, než makléř, který mnohdy přesně ani neví výši měsíčních poplatků?

Že to přeháním? Samozřejmě nechci házet všechny makléře do jednoho pytle, jsem přesvědčen, že deset procent z celkového počtu realitních makléřů svojí práci dělá dobře a jsou to profíci.

Ale prohlídka několika desítek realitních nabídek na největším inzertním serveru sReality.cz na seznam.cz nebo reality.idnes.cz a hlavně komunikace s kolegy realitními makléři z jiných realitních kanceláří při hledání nemovitosti pro klienta, mě prostě přiměla sednout si na zadek a napsat pár slov.

Přitom stačí opravdu málo. Být připraven a znát odpovědi na možné otázky klienta. To přece musí umět každý obchodník, tedy i realitní obchodník. Není to nic složitého. Stačí se jen dopředu připravit.

Věřte mi, že pokud se připravíte pečlivě dopředu na náběr, na prohlídku, na běžnou schůzku s klientem, na poradu, na telefonát se zájemcem a přehrajete si dopředu všechny možné scénáře, absolutně vás nic nepřekvapí a bude z vás mnohem větší profík.

A že dopředu nevíte o čem bude řeč? Ale víte. Situace v našem oboru se většinou opakují a svým intelektem a citem můžete předvídat i situace, které mohou nastat a souvisí s daným případem.

Není to těžké a důležité není vědět všechno, ale statisticky eliminovat možnost, že něco nebudete vědět. A pokud se připravíte a odpovíte na sedm otázek z deseti, pořád je to skvělý výkon a lepší varianta, než když je to obráceně.

Já například mám téměř na každou činnost svůj “check list”. Krása „check listů“ spočívá v tom, že ho jednou vytvoříte a on vám potom rutinně dělá službu na věky. Případně jej pouze upravíte pokud je potřeba.

A abyste jej nemuseli vytvářet sami, přidávám pro inspiraci svůj check list na náběr nemovitosti. Stáhnete jej pod níže uvedeným odkazem. (JIŽ BRZY ZDE)

___________

Podělte se s námi o váš názor nebo vaši zkušenost v komentářích pod článkem a pokud se vám článek líbil a něco vám dal, vyjádřete svou podporu LAJKem :).

Díky Michal

MEMBERS ONLY EMAIL

Píšu rád, ale ne zas tak rád, abych vás délkou unudil k smrti. Pokud se zajímáte o realitní data a chcete jednou měsíčně vysvětlit jedno hlubší realitní téma, vyplňte Váš e-mail, jméno a příjmení. Vaše data nikdy nezneužiju a vždy se z odběru můžete odhlásit. Aktuální obsah posílám jen plně registrovaným e-mailům. MichalMinulá vydání