Proč je realitní zákon k ničemu? #003vlog

Realitní zákon, neboli Zákon o realitním zprostředkování nabyl účinnosti 3. 3. 2020 bohužel ve formě, která pravděpodobně vůbec nic nevyřeší.

Dobrý den, víte, jak je to s tím realitním zákonem? Neboli Zákonem o realitním zprostředkování? 

Je to jako s novoročním předsevzetím. Hodně lidí si od něj slibuje, jak se všechno změní, ale ono se nakonec vůbec nic nestane. A je to škoda, protože to je docela dobrý nápad. 

Po zákoně, který by chránil naše klienty a plošně zvýšil kvalitu služby realitních makléřů, voláme už několik let. Blbý je, že tenhle zákon, tak jak je napsaný, pravděpodobně nic nezmění. Přitom by stačilo, abychom používali například jednotnou smluvní dokumentaci. 

Kompletně by se vymýtily nekalé praktiky a zmizelo by miniaturní písmo pod čarou, kde jsou VĚTŠINOU napsané ty úplně NEJVĚTŠÍ parády. 

A kvalita služby? Na trhu je spousta fantastických makléřů, stačí sednout k internetu a hledat. Doslova za chvilku najdete makléře, který vám ve vaší lokalitě pomůže ze všech nejlíp. 

Zajímá vás cokoliv z realitního světa? Zeptejte se mě. Napište mi ideálně e-mail na michal.soucek@qara.cz nebo sms na 606 122 422 a zeptejte se na cokoliv. Dejte mi pár dní, na všechny dotazy vždy odpovím.

A pokud vás baví obsah, který pro vás vytvářím a informace, které vám přináším, sledujte moje sociální sítě a webové stránky. Webová stránka michalsoucek.com, Webová stránka QARA.cz, YouTube kanál-Michal Souček, YouTube kanál-QARA TV, Facebook, Instagram, Linked In. Propojte se se mnou.

Mějte se hezky a hodně štěstí, Michal.

, , , , , ,

MEMBERS ONLY EMAIL

Píšu rád, ale ne zas tak rád, abych vás délkou unudil k smrti. Pokud se zajímáte o realitní data a chcete jednou měsíčně vysvětlit jedno hlubší realitní téma, vyplňte Váš e-mail, jméno a příjmení. Vaše data nikdy nezneužiju a vždy se z odběru můžete odhlásit. Aktuální obsah posílám jen plně registrovaným e-mailům. MichalMinulá vydání