Úroveň realitního makléře?

Setkal jsem se s názorem, že profesionální fotograf není u prodeje nemovitosti potřeba. Že „stačí“, když si to nafotí makléř sám. To jako fakt??

A není to přesně ten názor, který naší profesi v očích zákazníků dostal tam, kde je?

Jak jako „stačí“?

Už jen samotný význam toho, jestli něco „stačí“ udělat jen napůl, nebo úplně blbě, je prostě špatně. Pokud má mít moje práce parametry profesionála, parametry, které budou reprezentovat vždy v maximální kvalitě to, co dělám, tak to nikdy nesmím udělat jen tak, že to „stačí“.

Já jsem poslední člověk, který by chtěl záměrně něco kritizovat nebo být negativní. Ale když se zamyslím nad tím, proč si zákazníci vybírají právě moje služby, tak je to z 80 % jen proto, že viděli profesionálně zpracované moje zakázky, které se jim líbí.

I přesto, že jsou původně doporučení bývalými zákazníky nebo kamarády, ukázaná platí. A v nabídce tak vždy ukazuju to, co pro ně udělám, a hlavně, jak to udělám, abych zvýšil důvěryhodnost svého tvrzení. Třeba jako tímto videem.

Navíc prostě všichni víme, že na hezké a hezky odprezentované věci se vždy lépe kouká, než na ty ošklivé. I přesto, spousta makléřů dává na trh nemovitosti, které nejsou zpracované v profesionální kvalitě.

Je to jen na nás.

Ze zkušenosti vím, že pokud si v hlavě nastavím, že cokoliv neudělám nejlépe, jak umím, tak moje práce prostě nemá profesionální parametry. A pokud moje práce nemá profesionální parametry, nezasloužím si ani profesionální odměnu.

A to samé si myslí naši zákazníci a ti se navíc podle toho také chovají. Takže vám přeju, abyste si vaši realitní úroveň nastavili co nejvýše, protože potom se vám zakázky a loajální zákazníci budou vždy hledat mnohem snadněji.

Mějte se hezky a ať se vám daří. Michal

, , , , , , , ,

MEMBERS ONLY EMAIL

Píšu rád, ale ne zas tak rád, abych vás délkou unudil k smrti. Pokud se zajímáte o realitní data a chcete jednou měsíčně vysvětlit jedno hlubší realitní téma, vyplňte Váš e-mail, jméno a příjmení. Vaše data nikdy nezneužiju a vždy se z odběru můžete odhlásit. Aktuální obsah posílám jen plně registrovaným e-mailům. MichalMinulá vydání