Chalupa s loukami v Podkrkonoší

Štikov 5, Nová Paka

Chalupa v Podkrkonoší u lesa s domkem pro hosty a loukami

Představte si vůni rozkvetlé louky obohacenou o nádhernou vůni lesa. Ta vůně je všude ve vzduchu, všude kolem vás. Každý den. V každém ročním období trochu jinak, ale vždycky krásně.

Klíčové parametry nemovitosti

 • 2972 m2 pozemku
 • 2x studna
 • Septik
 • Nová elektřina
 • Přímo u lesa
 • Český ráj

PRODÁNO – Chalupa s loukami a domkem pro hosty v Podkrkonoší

Představte si vůni rozkvetlé louky obohacenou o nádhernou vůni lesa. Ta vůně je všude ve vzduchu, všude kolem vás. Každý den. V každém ročním období trochu jinak, ale vždycky krásně.

Když ráno otevřete oči, když vyjdete na zápraží, když jdete se psem do lesa, nebo když se jen tak posadíte vedle kuchyně na sluníčko, které má ráno takovou tu hezkou teplou barvu. Jste obklopeni přírodou, jste v bezpečí, daleko od velkoměsta, přitom v kontaktu s civilizací. Je to pro vás hezká představa? Může to být i realita, vaše realita. Přímo u brány do Českého ráje v Podkrkonoší si můžete v obci Štikov u Nové Paky koupit kompletně nově přestavěnou podkrkonošskou chalupu se zahradou a loukami. K chalupě patří i domek pro vaše hosty s prostornou garáží, kam se vejde nejen vaše auto, ale i spousta věcí, které zrovna nepotřebujete. Samotná chalupa byla kompletně přestavěna z původního stavení. Zachovány zůstaly pouze některé prvky a části chalupy, které se ošetřily, aby vydržely další desítky let. Valná většina domu se kompletně zbudovala nově, včetně stěn, izolací, trámoví, podkroví, rozvodů vody, odpadů i elektřiny. V přízemí, hned za hlavním vstupem, se od zádveří otevírá prostorný společenský obývací pokoj/prostor, jehož dominantou je obrovský krb, který zde dotváří fantastickou atmosféru. Na druhém konci chalupy je kuchyně s východem na zahradu k posezení. Součástí kuchyně je velký prostorný dřevěný stůl s lavicí a židlemi z masivního dřeva. Mezi obývacím pokojem a kuchyní nechybí prostorná koupelna se sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem. V suterénu domu je potom původní sklep, kde jsou umístěné technologie (přívod vody ze studny, elektrické bojlery 2x 200 litrů i elektrický kotel). V patře vznikly vestavbou z původního nevyužitého podkroví dvě obrovské ložnice.

Vedle této klasické chalupy stojí domek pro hosty. V patře se nachází byt s vlastní koupelnou se sprchovým koutem a toaletou. Vytápí se krbem a podlahovým topením stejně jako hlavní budova. V přízemí je velká garáž s velkými vraty s přímým vjezdem z ulice. Kromě chalupy, domku pro hosty si kupujete i louku vedle chalupy pod lesem a naproti domu přes cestu, kde jsou i další parkovací stání, pokud by vás přijelo do chalupy více. Pozemky mají celkově 2972 m2. Podlahová plocha chalupy je cca 155 m2, podlahová plocha bytu pro hosty je cca 48 m2 a garáž má necelých 40 m2. Současní majitelé milují na chalupě kromě voňavého vzduchu, meditačního zápraží, kde se nádherně sedí a odpočívá zejména když prší, totálního propojení s přírodou i strategickou lokaci chalupy. Z Prahy jste na místě za hodinu a čtvrt, je to cca 100 km z Černého mostu a můžete jet po hradecké nebo mladoboleslavské dálnici, podle toho, kudy je to aktuálně rychlejší. Pokud bydlíte v Hradci Králové nebo v Mladé Boleslavi, budete to mít výrazně blíž i časově. Ale hlavně na sjezdovku do Herlíkovic dojedete od chalupy za 30 minut, do Špindlu za 40 minut, a pokud pojedete na celý den, a vyplatí se vám dojet do Pece pod Sněžkou, tak tam budete zhruba za hodinu. Kolem chalupy máte přírodní park Sýkornice (lesy, rybníky, houby, borůvky, vodopády) a pokud jezdíte rádi na kole, vydáte se cestou na Přibyslav nebo Lázně Bělohrad. Civilizace je v Nové Pace, která je hned vedle, kam dojdete i pěšky na nákup pro to, co aktuálně potřebujete. Pokud vás zajímá více informací, napište mi nebo zavolejte. Odpovím na všechny vaše dotazy a pokud budete chtít, pojedeme se spolu do Štikova podívat v jednom z prohlídkových dnů, které máme již naplánované. A mějte se hezky. Michal

75 min.

Praha

60 min.

Pec pod Sněžkou

40 min.

Špindlerův Mlýn

30 min.

Herlíkovice
Chalupa Štikov - Garáž

PRODÁNO za cenu

3.597.000 Kč

Galerie

Máte zájem o prohlídku? Těšíme se na vás.

Nechte mi tu svůj kontakt, brzy se Vám ozvu zpět.

  Záleží mi na Vašem soukromí. Nikdy nepředám Váš kontakt třetím stranám.

  Děkuji všem!

  • Majiteléza spolupráci i důvěru
  • Daniel Galbaza fotky, videa a postprodukci
  • Honza Salákza hudbu k videu
  • Vítězslav Válkaza zpracování grafických podkladů
  • Alena Burdováza PPC
  • David Stašekza sociální sítě