2. tip. Na co si dát pozor, když kupuju byt v Praze!

Rozhodnutí o koupi bytu, ale i domu, je jedno z nejdůležitějších, největších a nejdražších za celou dobu, co jste na světě. Ovlivňuje následnou kvalitu a úroveň vašeho života a způsobuje spoustu důsledků. Pokud ale při výběru uděláte jen drobnou chybu, může to mít i negativní vliv. Nejsem příznivcem spousty variant a tisíce příkladů, proto se v tomto článku zaměřím na 2. nejdůležitější parametr, podle kterého bych byt nebo jinou nemovitost v Praze vybíral já sám.  

(Nečetli jste ještě 1. tip. Na co si dát pozor, když kupuju byt v Praze? Přečíst si můžete i 3. tip. Na co si dát pozor, když kupuju byt v Praze.)

Kde se nemovitost nachází.

Myslím lokalitu, kde budete hledat. Ale možná ne z pohledu, který vás hned napadl. Určitě je důležité, kde aktuálně pracujete, a kde chodí děti do školy. Ale to se oboje může děsně rychle změnit. Pro mě je důležitý trochu jiný pohled.

Při hledání variant se vracím k prvnímu parametru, kdy si vybírám lokalitu nejdříve podle toho, jak žiju a co mám rád. Mám velké psy, chodím běhat a na tenis, takže vím, že v centru Prahy moc štěstí nenajdu. Vybírám lokalitu, která mi moje touhy pomůže naplnit. Lokalitu, která je praktická s ohledem na moje nejčastější potřeby a priority. 

Zároveň mě ale zajímá, co se mi v dané lokalitě líbí, co se tam postavilo, co se tam staví, a co se tam stavět bude. Z dlouhodobého hlediska to může velmi ovlivnit kvalitu života, ale i cenu dané nemovitosti. Vezměte si například Smíchov. Po revoluci to byla díra plná starých továren a oprýskaných činžovních domů.

O pár let později se z ní stala prestižní a vyhledávaná pražská čtvrť, jedno z center dění a místo, kde lidé bydlí, žíjí, chodí se bavit, nakupují i pracují. Ceny některých kvalitních nemovitostí se na Smíchově už vyšplhaly přes 100.000 Kč za metr čtvereční. Ale existují zajímavé nabídky, jako je třeba tato na videu, i když to není byt, ale vila.

Co se bude stavět v okolí?

I tak je dobré, si u lokality jako je Smíchov, zjistit si pár dalších informací. Zjistíte, že zdaleka nemá svůj zenit za sebou. Dozvíte se, že Na Knížecí vznikne obrovský developerský projekt Smíchov City, který danou lokalitu a její široké okolí neuvěřitelně zkvalitní. Pokud podobnou informaci před uvažovanou koupí vašeho bytu zjistíte, nemusíte se o vaše investované peníze obávat. Budou dobře a správně uloženy. 

Dalšími zajímavými lokalitami v Praze může být prostor kolem žižkovského nákladového nádraží kousek od stanice metra Želivského, kde se mluví o masivní developerské výstavbě. A nebo lokality okolo plánované nové trasy metra D, která by měla v první etapě vést z Pankráce do Písnice a následně by měla být prodloužena z Pankráce až na náměstí Míru. 

Utrácejte s rozmyslem.

V zásadě platí, že když utrácíte svoje peníze za bydlení, měli byste sledovat dlouhodobý vývoj v rámci lokality, která vás zajímá. Vydělá vám to do budoucna dost peněz, ušetří čas a zvýší životní komfort, což je taky fajn. 

A o to jde. Mějte se skvěle a ať se vám daří. A jestli potřebujete poradit, prodat nebo vyhledat nemovitost ke koupi, moje přímé kontaktní údaje najdete úplně dole v patičce mé webové stránky. Nebo vyplňte formulář v záložce “Kontakt” a já se vám brzy ozvu zpátky.  

Čtěte také: 

1. tip na co si dát pozor, když kupuju byt v Praze.

3. tip na co si dát pozor, když kupuju byt v Praze.

, , , , , , , ,

MEMBERS ONLY EMAIL

Píšu rád, ale ne zas tak rád, abych vás délkou unudil k smrti. Pokud se zajímáte o realitní data a chcete jednou měsíčně vysvětlit jedno hlubší realitní téma, vyplňte Váš e-mail, jméno a příjmení. Vaše data nikdy nezneužiju a vždy se z odběru můžete odhlásit. Aktuální obsah posílám jen plně registrovaným e-mailům. MichalMinulá vydání